Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Jesteśmy na Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu obywatelskim. W tym roku jego głównym tematem będzie praca nad wewnętrzną strategią rozwoju trzeciego sektora: omówienie efektów debat podczas Regionalnych Forów Inicjatyw Pozarządowych oraz zastanowienie się nad tym, co organizacje mogą zrobić, by zainspirować innych do działania.

W niedzielę 14 września rzecznik prasowy Fundacji WOŚP – Krzysztof Dobies weźmie udział w debacie pt. „Media publiczne – stracona szansa”. Panel poruszy ważne kwestie zasad współpracy organizacji pozarządowych z dziennikarzami. Jeżeli interesuje Was ile czasu antenowego poświęcono trzeciemu sektorowi lub jak zainteresować sobą media to koniecznie przyjdźcie na ul. Krakowskie Przedmieście w niedzielę o godzinie 17.00.

Kolejna debata, w której wezmą udział przedstawicielki WOŚP i Dobrej Strony Internetu, odbędzie się 15 września o 8.30. Anna Orzech i Karolina Rojek opowiedzą jak komunikować rezultaty i efekty własnych działań – czyli jak mówić, ile dobra wnosi twoja organizacja do społeczności. Celem spotkania jest zainteresowanie NGOsów sposobem myślenia o swoich działaniach poprzez korzyści jakie one przynoszą dla społeczeństwa i zachęcenie do przedstawiania rezultatów swojej aktywności w przejrzysty i ciekawy sposób.

Natomiast 13 września podczas pikniku OFIP będziecie mogli znaleźć stoiska pokazujące niektóre działalności Fundacji WOŚP: Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, Dobrej Strony Internetu, Pokojowego Patrolu oraz Ośrodka Szadowo-Młyn, gdzie szkolą się nasi wolontariusze. Oczywiście w obsłudze imprezy pomaga organizatorom nasz nieoceniony Pokojowy Patrol za co niesamowicie dziękujemy!

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbywa się od 8.09 do 15.09 na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie: ofip.eu

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.