Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych
Prozwierzęca fundacja przestrzega przed adoptowaniem bezdomnych zwierząt

W czwartek, 17 grudnia akcja Karmimy Psiaki rozpoczęła świąteczną kampanię #Niechcębyćprezentem. Tym razem twórcy największej w Polsce inicjatywy pomocy bezdomnym zwierzętom odradzają wykorzystywanie zwierząt jako bożonarodzeniowy prezent, promując równocześnie odpowiedzialnie adopcje.

„Wigilię wolę spędzić w schronisku”, „Nie chcę być Twoim niezapowiedzianym gościem” – to są słowa, które zdaniem Fundacji Sarigato wypowiedziałyby zwierzęta, gdyby tylko potrafiły mówić. W grudniu hodowle notują duży wzrost zainteresowania kupowaniem zwierząt, ponieważ wiele osób decyduje się na wręczenie najbliższym żywego podarunku – wybiera psiaka lub małego kota. Twórcy kampanii #Niechcębyćprezentem, która ruszyła równo tydzień przed Wigilią, pragną przestrzec przed tego typu decyzjami. Zwracają uwagę na fakt, że żadne zwierzę nie chce być tylko prezentem, wręczonym w przypływie emocji.

Od dawna liczba bezdomnych zwierząt w Polsce rośnie, a nieprzemyślane grudniowe podarunki tylko ją powiększają. Szczeniaki są najpierw w centrum uwagi, a potem zostają porzucone, bo okazały się nieudanym pomysłem, bo były tylko na chwilę. Rozwiązaniem tego problemu są odpowiedzialne adopcje. Robiąc z czworonoga prezent warto pamiętać, że to członek rodziny, a nie zabawka, która ucieszy na chwilę, a potem się znudzi. Decyzja o posiadaniu psiaka czy kota powinna być przemyślana i odpowiedzialna, aby nie zakończyła się dla niego bezdomnością i życiem w schronisku. Z treścią kampanii można się zapoznać na stronie Karmimy Psiaki: https://www.karmimypsiaki.pl/nie-chce-byc-prezentem/.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.