Dobra Strona Internetu

Internet w działaniach organizacji pozarządowych

Kiedy klikanie, przeglądanie stron i kontakty w Internecie stają się e-wolontariatem? Może nawet nie wiesz, że to, co robisz już nim jest? Przekonaj się, że e-wolontariat jest bliżej niż myślisz.

 

QUIZ_Polski_2

 

Wielu z nas działa w Internecie – posiadamy konta na portalach społecznościowych, korzystamy z niego w pracy i w domu, przeglądamy serwisy, poszukujemy informacji o ciekawych wydarzeniach. Wielu jest także tych, którzy wykorzystują Internet w słusznej sprawie – pobudzają społeczności do działania, wykorzystują Internet jako narzędzie do działań społecznych i obywatelskich. Są to zarówno organizacje, jak i pojedyncze osoby, które postanawiają zmieniać świat na lepszy, korzystając z możliwości, jakie niosą nowe technologie. Tych, którzy w takie działania angażują się dobrowolnie i bez wynagrodzenia nazwać możemy e-wolontariuszami. To ludzie, którzy dzielą się swoim czasem i umiejętnościami, przekazują je innym i budują realne, wspólne dobro!

Co oznacza projekt e-wolontariacki? Łatwo możecie się przekonać wypełniając krótki quiz przygotowany przez Fundację Dobra Sieć. Jeśli macie pomysł na działania w sieci i chcielibyście go zrealizować – zgłoście go do konkursu ‘Discover e-volunteering’ – 4 granty x 2000 euro czekają! Nabór wniosków trwa do 15 lipca.

Strona konkursu: http://discoverevolunteering.eu/

Link do quizu: http://discoverevolunteering.eu/images/inne/QUIZ_Polski.pdf

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.