Kiedy surfowanie staje się e-wolontariatem

0

Kiedy klikanie, przeglądanie stron i kontakty w Internecie stają się e-wolontariatem? Może nawet nie wiesz, że to, co robisz już nim jest? Przekonaj się, że e-wolontariat jest bliżej niż myślisz.

 

QUIZ_Polski_2

 

Wielu z nas działa w Internecie – posiadamy konta na portalach społecznościowych, korzystamy z niego w pracy i w domu, przeglądamy serwisy, poszukujemy informacji o ciekawych wydarzeniach. Wielu jest także tych, którzy wykorzystują Internet w słusznej sprawie – pobudzają społeczności do działania, wykorzystują Internet jako narzędzie do działań społecznych i obywatelskich. Są to zarówno organizacje, jak i pojedyncze osoby, które postanawiają zmieniać świat na lepszy, korzystając z możliwości, jakie niosą nowe technologie. Tych, którzy w takie działania angażują się dobrowolnie i bez wynagrodzenia nazwać możemy e-wolontariuszami. To ludzie, którzy dzielą się swoim czasem i umiejętnościami, przekazują je innym i budują realne, wspólne dobro!

Co oznacza projekt e-wolontariacki? Łatwo możecie się przekonać wypełniając krótki quiz przygotowany przez Fundację Dobra Sieć. Jeśli macie pomysł na działania w sieci i chcielibyście go zrealizować – zgłoście go do konkursu ‘Discover e-volunteering’ – 4 granty x 2000 euro czekają! Nabór wniosków trwa do 15 lipca.

Strona konkursu: http://discoverevolunteering.eu/

Link do quizu: http://discoverevolunteering.eu/images/inne/QUIZ_Polski.pdf

 

Share.

About Author

Fundacja Dobra Sieć

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Od samego początku prowadzi dwa programy: Moje Stypendium i E-wolontariat. Fundacja działa głównie w internecie, a jej najważniejszymi celami są rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce. Partnerami strategicznymi Fundacji Dobra Sieć są: Polsko–Amerykańska Fundacji Wolności oraz Fundacja Orange. Jako pierwsza, i jedyna, organizacja z Polski, Fundacja Dobra Sieć została członkiem Europejskiego Centrum Wolontariatu CEV (European Volunteer Centre), które zrzesza organizacje i instytucje z całej Europy aktywne na polu wolontariatu. Od 2013 r. Fundacja jest także członkiem Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci”. Fundacja Dobra Sieć współpracuje również z sektorem biznesowym, koordynując program wolontariatu pracowniczego „Wolontariusze HOPE” firmy NUTRICIA Polska.

Leave A Reply