Dobra Strona Internetu – trzecie spotkanie – #DSI3 – relacja na żywo!

0

 19.25 Następne spotkanie  będzie o video! 

19.22 Nie ma aplikacji idealnej do zarządzania treścią na społecznościach – taka puenta nam tu się rodzi, ale Karolina obiecała, że  stworzy narzędzie, które zmieni nasze życie. Trzymamy za słowo!

19.20 Do wszechstronnej analizy działań nada się Fokus – bo pomaga nam połączyć wszystkie punkciki w jednym miejscu. Pamiętacie razem z tą marką robiliśmy szkolenie:)

 

19.10 A jak działa Vine?


19.05 A może buffer?  Przyjemna zdecydowanie jest tam analiza pokazująca interakcje naszych postów.

19.02i wracamy do Twittera! Kto tego w ogóle używa? Raport z Wirtualnych Mediów mówi, że coraz więcej, 

19. 01 Listy narzędzi możecie znaleźć też tu i tu. 

19.00 Do zarządzania zadaniami i analizą może służyć też Sotrender (Sotrender Console) i NapoleonCat.

18. 33 Zaczęliśmy od Twittera, więc czas na narzędzie dla hard userów – TweetDeck! Zaleta: możliwość dodawania własnych strumieni i ich personalizowania. Wada: dotyczy tylko Twittera.

18.11 No to co? W końcu narzędzia! Zaczynamy oczywiście od HootSuite, którego możecie używać do: twittera, facebooka, g+. 18.10 Do Twittera trzeba dojrzeć. Zobaczcie prezentację Marty! 

18.05 Twitter jest dobry do kreowania własnego wizerunku.

18.00 Twitter ułatwia przełamanie lodów i skrócenie dystansu między ludźmi.

17.55 Beata opowiada, że Twitter okazał się dobrym miejscem do bezpośredniej rozmowy i kontaktu. Zobaczcie kanał E-wolontariatu. 

17.50 Karolina opowiada o tym, że Twitter to miejsce do obserwowania ludzi, którzy są dla nas nośnikami wiedzy i inspiracji. Na przykład warto obserwować Jacka KłosińskiegoSfilmowanych, no i oczywiście Amnesty International. Podpowiedzi znajdziecie u Socjomanii.

  17. 46 A zaczynamy od rozmów na temat Twittera i tego czy warto do niego zajrzeć i na nim działać. My uważamy, że warto i polecamy artykuł Jagody na temat pierwszych kroków. Uczestnicy spotkania przekonują też, że warto pokazywać się w różnych miejscach, żeby związać fanów z naszymi działaniami.

17. 45 No i zaczynamy!

17.30 Dzisiejsze spotkanie na temat narzędzi zaczynamy od wiedzy, którą daje nam Wikipedia na 45 temat…owoców. Czy wiecie, że owocem truskawki jest jagoda pozorna?

Share.

About Author

Anna Jadwiga Orzech

Prywatnie i zawodowo żyje w Internecie, gdzie zajmuje się “szerzeniem dobrych idei”. W Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zajmuje się szeroko pojętą komunikacją w Internecie i nowymi technologiami, a także współtworzy projekt skierowany do organizacji pozarządowych - Dobra Strona Internetu. Z III sektorem związana od kilkunastu lat. Od seminarium The New Media in the Middle East na Uniwersytecie Karola w Pradze kilka lat temu zafascynowana wpływem nowych mediów na zmiany społeczne. W wolnych chwilach pisuje bloga internetwsluzbie.pl na temat dobrego oblicza Internetu. Z wykształcenia i zamiłowania filozofka i socjolożka.

Leave A Reply