Bystrzaki na szlaku

0

 

W górach zakocha się każdy, wystarczy każdemu te góry pokazać. Na szlaku nie ważna jest metryka, miejsce zamieszkania czy status materialny, liczy się życzliwość, uśmiech i dobre buty, które poniosą tam gdzie głowa zamarzy.

Właśnie dlatego powstało u Nas w placówce Kółko Krajoznawczo – Turystyczne, które łączy przyjemne z pożytecznym. Nasi wychowankowie doświadczają przyrody, przez co łatwiej i szybciej zapamiętują wiele informacji z różnych dziedzin. Uczą się samodzielnie wyznaczać trasy, poznają faunę i florę zwiedzanych terenów oraz historię danego miejsca. Poza zdobywaniem wiedzy jest to również duża lekcja odpowiedzialności za siebie i innych, obowiązkowości i zaradności, dbania o bezpieczeństwo wszystkich członków wyprawy. Ruch, aktywne spędzanie czasu pozwala na odreagowanie nagromadzonych napięć, a zdobywanie wyznaczonych sobie celów daje poczucie pewności siebie i wiary we własne możliwości. Każdy zdobyty szczyt, każda przebyta trasa daje źródło niezwykłej satysfakcji i motywacji do podejmowania nowych wyzwań.

Mamy za sobą już kilka pieszych wycieczek po Beskidzie Niskim i Pogórzach, zwiedzamy także miasta i wszystkie znajdujące się w nich muzea. Niewiarygodne jest to ile te dzieciaki mają siły, ile wiedzy chłoną na każdej wyprawie i co najlepsze chcą więcej. Wspólne wycieczki dają możliwość poznania się z innej strony w sytuacjach wymagających wysiłku, ale też jest to duża dawka humoru. Bardzo cieszą nas przejawy serdeczności i życzliwości względem siebie, od dzielenia się kanapkami po pomoc we wspinaczce i słowo zachęty. Między dziećmi nawiązują się szczere relacje, natomiast my-wychowawcy stajemy się osobami bliższymi, z którymi chętniej podejmuje się rozmowę, na tematy nie tylko związane z wędrówką.

 

100_2699

 

 

Pomysłów mamy wiele i wierzymy, że uda nam się je wszystkie zrealizować. W obecnej chwili naszym głównym celem jest zgromadzenie sprzętu turystycznego, który jest nam niezbędny na kilkudniowe wycieczki, pierwsza z nich już pod koniec czerwca 2014 r. Zdecydowaliśmy się na szukanie wsparcia dla naszych działań za pomocą portalu wspieram.to, który opiera się na finansowaniu społecznościowym. Portal umożliwił nam zaprezentowanie naszych pomysłów, podzielenie się naszymi dokonaniami i pomaga w urzeczywistnianiu dziecięcych marzeń. Internet daje wiele możliwości, przede wszystkim to niezwykły obszar promocji, dzięki czemu w bardzo szybkim czasie o naszej akcji dowiedziało się wiele osób. Pokazanie osiągnięć dzieciaków tak dużej liczbie internautów powoduje, że pozytywny oddźwięk naszej akcji, maile poparcia są ważnym elementem w pracy wychowawczej i dają dużo pozytywnej energii.

 

Zachęcamy do wsparcia projektu na stronie
wspieram.to/bystrzaki

 

 

Share.

About Author

Bystrzaki

Jesteśmy Bystrzaki - aktywne dzieciaki i razem z naszymi paniami, Asią i Klaudyną tworzymy Kółko Turystyczno-Krajoznawcze działające przy Domu Dziecka im. ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie

Leave A Reply